Симон Антони Иванов се класира за полуфиналите на турнира по

...

Симон Антони Иванов се класира за полуфиналите на турнира в Румъния

Симон Антони Иванов се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 25 хиляди $.

Българинът надви над украинеца Иля Белобородко с 6:1, 6:3 в мач, траял час и 14 минути.

Българинът започва чудесно и завоюва първите пет гейма в срещата. Вторият сет бе относително равносилен до 3:3, след което Симон Антони Иванов поведе с пробив за 4:3 и не остави никакви благоприятни условия за украинеца.

Съперник на българския тенисист в разногласието за място на финала ще бъде спечелилият от мача сред четвъртия и петия в схемата, надлежно Валерио Абоян (Аржентина) и Николае Фрунза (Румъния).
 Гергана Топалова се класира за полуфиналите на двойки в Пярну

Българката и Елени Христофи (Гърция) победиха трагично с 5:7, 6:4, 13:11 Елена Малигина и Майлен Нуди