СИАТЪЛ (АП) — Остън Матюс вкара своя водещ в лигата

...

Остън Матюс вкара водещ в лигата 38-и гол, докато Мейпъл Лийфс поведе Кракен с 3-1

СИАТЪЛ (АП) — Остън Матюс вкара своя водещ в лигата 38-и гол през първия интервал, Илия Самсонов завоюва първата си победа от началото на декември, а Торонто Мейпъл Лийфс победи Сиатъл Кракен с 3-1 в неделя вечерта.

Матюс вкара рано, Никълъс Робъртсън изравни във втория интервал, а Джейк Маккейб добави гол на празна врата 20 секунди преди края като Торонто затвори своя западен ход с победа. Самсонов приключи с 16 спасявания.

Листите бяха изгубили пет от предходните си шест мача, в това число загуба в събота във Ванкувър. Но Самсонов направи няколко основни спасявания и завоюва за първи път, откогато изключи Нешвил на 9 декември.

Най-доброто избавяне на Самсонов пристигна 6:39 минути преди края на третия интервал, когато той получи десен удар към изстрел на Джъстин Шулц към отворена врата. Това беше първият удар на Сиатъл за интервала, когато отбраната на Торонто задуши Кракен в последните 20 минути.

Джордан Еберле вкара за Сиатъл, а Джо Дакорд направи 23 спасявания.