Шестият кръг от Световната купа по биатлон продължи и през

...

Мъжката ни щафета остана 15-а в Руполдинг

Шестият кръг от Световната купа по биатлон продължи и през днешния ден с обичайна мъжка щафета на 4х7.5км.
България в състав: Благой Тодев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Димитър Герджиков завъртяха една наказателна обиколки и използваха седем аварийни патрона, което им донесе 15-то място в крайното класиране.Победител в отборното съревнование е отборът на Русия. Почетната стълбичка допълниха домакините от Германия и биатлонистите от Беларус.
По-рано денем се организираха и спринтовите съревнования от младежката купа на IBU.
Константин Василев записа най-хубавия български резултат в надпреварата на 10км. Биатлонистът от Ловеч сбърка единствено един път и зае 16-та позиция. На 37-мо място с три санкции финишира Васил Зашев.
Красимир Антанасов сбърка два пъти и е 78-ми, Зафер Велие е 84-ти с един пропуск, а Цветан Данаджиев зае 88-мо място с две наказателни обиколки.

Валентина Димитрова сбърка по веднъж при двете си визити на стрелбището и се класира на 25-то място в надпреварата на 7.5км. при девойките. Стефани Йолова е 50-та с четири неточности, Вяра Чолакова 57-ма с един пропуск, а Лора Радковска зае 72-ро място също с четири наказателни обиколки.
Източник: bnr.bg