Шампионът в Серия А за изминалия сезон Милан започна предсезонната

...

Милан стартира контролите с успех срещу Кьолн

Шампионът в Серия " А " за миналия сезон Милан стартира предсезонната си подготовка с победа в контролите, откакто надигра с 2:1 немския Кьолн.

Двубоят, който се организира на " Райненергищадион " в Кьолн донесе на момчетата на Стефано Пиоли и трофея от приятелския шампионат " Телеком къп ".

Оливие Жиру обезпечи удобен задатък на " росонерите " още до почивката, откакто беше прецизен на два пъти в 16-та и 36-та минута.

В края на постоянното време " козлите " стигнаха до почетен гол посредством Флориан Диц, само че за повече домакините нямаха време и по този начин трябваше да преглътнат загубата.

Големият противник на Милан Интер пък стартира в предсезонните мачове с тъждество 2:2 против френския Монако. Попадения на Александър Головин и Висам Бен Йедер дадоха задатък от два гола на монегаските до 30-та минута, само че Роберто Галярдини в 42-та и Кристиян Аслани в 60-та минута бяха точни за Интер, с цел да оказват помощ на " нерадзурите " да избегнат провалянето.