Шампионът в НБА Голдън стейт уориърс и сребърният медалист Кливланд

...

Фаворитите в НБА допуснаха нови загуби

Шампионът в НБА " Голдън стейт уориърс " и сребърният медалист " Кливланд кавалиърс " позволиха нови загуби. Поражение записа и различен от любимците - " Сан Антонио спърс ".

" Уориърс " загуби за трети път от седем мача след 107:115 против " Детройт пистънс " вкъщи. Шампионите изпуснаха преднина от 14 точки при започване на второто полувреме.

" Голдън стейт " водеше съвсем до края на третата част. В последната " буталата " играха мощно и след 33:26 в заключителните минути заслужи триумфа.

Ейвъри Брадли записа 23 точки за " Детройт ", Реджи Джаксън прибави 22, а Тобайъс Харис и Иш Смит приключиха с по 16. Клей Томпсън завърши с 29 точки, Кевин Дюрант с 28, а Стеф Къри с 27 за първенците, само че никой различен от съотборниците им направи повече от шест точки.

" Кливланд " позволи четвъртата си загуба в последните пет мача. " Кавалиърс " падна с 95:114 от " Ню Йорк никс " вкъщи.

Тим Хардауей и Кристапс Порзингис приключиха надлежно с 34 и 32 точки за нюйоркчани, които взеха задатък от 10 точки още в края на първата четвърт и до края поддържаха преднината си. Кевин Лав беше най-полезен за " Кливланд " с 22 точки и 11 битки, а Леброн Джеймс приключи с 16 точки, 10 битки и седем асистенции. Завърналият се след травма Дерик Роуз записа 15 точки.

Домакинско отчаяние претърпя и " Сан Антонио " след 94:97 против " Индиана пейсърс ". Виктор Оладипо вкара тройка за " пешеходците " за 95:94 единствено 10,1 секунди преди края на срещата. Последваха два тъкмо изпълнени наказателни удара от Кори Джоузеф, които дадоха три точки задатък на гостите, а в последната секунда Пати Милс стреля неопределено от тройката в търсене на равнене.

Оладипо стана най-резултатен за " Индиана " с 23 точки, а Домантас Сабонис способства за триумфа с 22 точки и 12 битки. За " шпорите " Ламаркъс Олдридж приключи с 26 точки, а със 17 остана Пау Гасол.
Източник: dnevnik.bg