Шампионът Лудогорец записа 11-ия си успех в efbet Лига през

...

Лудогорец обърна Септември и загря за ключовия дуел с Рома

Шампионът Лудогорец записа 11-ия си триумф в efbet Лига през сезон 22/23, откакто направи поврат и победи с 3:1 новака Септември в следващ мач от 16-ия кръг от родния шампионат. Успехът за „ орлите “ надалеч не пристигна елементарно, откакто след 15 минути игра гостът от София излезе напред в резултата, откакто капитанът Асен Чандъров се разписа от дузпа.

Постепенно разградчани постановиха превеса си и в 39-ата гол на Матиас Тисера донесе изравняването на резултата, откакто минута преди този момент попадение на аржентинеца беше анулирано заради засада. В хода на втората част пристигнаха нови два гола за Лудогорец, откакто Оливие Вердон от дузпа направи 2:1 в 51-ата, а 12 по-късно Мануел Шоу оформи крайния резултат на „ Хювефарма Арена “.

Анте Шимунджа ротира съществено състава си в конфликта против новака, откакто на „ орлите “ им следва съдбоносен мач за продължение в Лига Европа, откакто идният четвъртък отборът гостува на Рома на „ Олимпико “.

Така Лудогорец е втори с 35 точки, на две зад водача ЦСКА (37), но „ алените “ имат мач повече. Септември остава 11-и с 13 точки и позволи първа загуба под управлението на Светослав Петров.

Срещата на " Хювефарма Арена " започва в леко движение, като " орлите " владееха фрапантно повече топката. В петата минута се видя и първият удар към една от двете порти. Тогава Игор Пластун беше открит след центриране от ъглов удар от Спас Делев. Украинецът нанесе удар с глава по топката, само че балонно и Шейтанов улови с лекост.

В 12-ата минута левият краен защитник на Лудогорец - Дени Групер, овладя нескопосано в наказателното поле на своя отбор и препъна Мартин Петков. Първоначално Георги Иванов не отсъди нищо, само че след намесата на ВАР реферът уточни бялата точка за столичани. Зад топката застана капитанът на Септември - Чандъров, който се разписа и откри резултата.

Голът даде тонус у играчите, водени от Станислав Петров, а в 22-ата минута Ачков напредна отляво и даде пас по земя към Мартин Петков. Игор Пластун не игра добре в наказателното поле на " орлите " и нападателят стреля към вратата на " орлите ", само че Сердижо Падт с левия си крайник спря топката да влети за повторно във вратата му.

В 32-ата пък Айкут Рамадан шутира от воле, само че много неопределено. Десетина преди края на първото полувреме пък беше анулиран гол на Лудогорец. Спас Делев шутира от свободен удар, а Шейтанов мазета към Жоржиньо. Той комбинира с Матиас Тисера, който вкара в опразнената врата, само че страничният рефер подвигна засада. Ситуацията се преразгледа и реферите решиха, че аржентинският стрелец е бил в засада при паса от Жоржиньо.

При последвалата офанзива Лудогорец изравни резултата. Нонато изведе Матиас Тисера, който влезе в единоборство с Илия Миланов. Нападателят се пребори с бранителя с игра рамо в рамо и шутира от воле, което беше неспасяемо за Шейтанов.

Три след подновяването Аслак Фон Витри стреля по земя, а Шейтанов се намеси, само че не улови. Матиас Тисера нападна да довкара топката, а Асен Георгиев задържа Тисера в наказателното поле на домакина и не остави избор на Иванов да отсъди углавен удар. Оливие Вердон шутира в долния ляв ъгъл на Шейтанов, който се хвърли там, само че не съумя да отрази удара на бенинеца.

В 63-ата " орлите " поведоха още по-убедително. Спас Делев извърши добър корнер към близката греда, а Шоу избяга от опеката си и нанесе удар, който се оказа неспасяем в тази ситуация за Шейтанов. В последната минута от постоянното време Иван Арсов направи доста обмислен шпагат, откакто Текпетей видя Игор Тиаго, само че намесата на беше солидна.

След третия гол двата тима заиграха на ниски обороти и ситуациите пред двете порти бяха ъгъл.