Шалке 04 победи с 2:1 Хофенхайм в среща от 23-ия

...

Шалке се справи с Хофе, но трудно

Шалке 04 победи с 2:1 Хофенхайм в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. С този триумф футболистите от Гелзенкирхен се изкачиха на пета позиция с 37 точки, колкото има и четвъртият в подреждането Борусия Дортмунд. Хофенхайм е девети с 31.

Тимо Керер даде задатък на Шалке 04 в 11-ата минута, откакто се разписа с глава при меле в полето на гостите.

В 28-ата минута Емболо удвои резултата. Камерунецът наказа груба неточност в отбраната на Хофенхайм, а малко преди този момент негов бе анулиран след съвещания със системата видео повторения.

През второто полувреме футболистите на Хофе натиснаха, само че силите им стигнаха единствено за почетен гол. В 78-ата минута Кръмарич се бе пласирал чудесно в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

Съдията даде седем минути продължение, само че и те не стигнаха на момчетата на Юлиан Нагелсман да стигнат до изравняването и точката.