Северноамериканските сили САЩ и Канада постигнаха вторите си победи в

...

САЩ и Канада постигнаха убедителни победи на световното първенство по хокей на лед за мъже

Северноамериканските сили Съединени американски щати и Канада реализираха вторите си победи в груповата фаза на международното състезание по хокей на лед за мъже, което се организира в Латвия и Финландия.

В среща от група " В " в Рига канадците надиграха с 5:2 (0:1, 3:0, 2:1) отбора на Словения.

Изненадващо " кленовите листа " губеха след първите 20 минути, откакто Ян Дрожг даде преднина на словенците с попадение при числено предимство още в четвъртата минута. До края на първия интервал играта бе изцяло равностойна, само че във втората третина шайбата бе с непрекъснато наличие пред вратата на словенците, което разумно докара и до три гола в мрежата на Лука Грачнар.

Майкъл Каркон изравни за 1:1 73 секудни след началото на втората третина, а в нейната осма минута Канада поведе за пръв път посредством Пиер-Оливие Жозеф. Ветеранът Милан Лучич добави още един гол за Канада минута преди края за 3:1. В последната част Макензи Уийгър и Джак МакБейн доведоха резултата до 5:1, преди Ян Дрожг да оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

С успеха Канада остава отпред в групата с оптималните шест точки след първите два мача.

Лидер в група " А " също с шест точки е отборът на Съединени американски щати. В Тампере американците надиграха със 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) Унгария. Както и в Рига, и тук новобранецът поведе. Точен за маджарите бе Ищван Шофрон в петата минута.

Преднината на Унгария обаче се задържа едвам две минути, преди Алекс Туч да изравни. Последваха два гола на Ник Бонино в края на първия интервал и при започване на втория, които убиха интригата. До края на мача американците направиха успеха си още по-убедителна с голове на Кътър Готие, Конър Маккий, Роко Грималди и Люк Туч.