Северна Ирландия загуби от Швейцария с 0:1 в първия мач

...

Швейцария взе аванс в Северна Ирландия със спорна дузпа

Северна Ирландия загуби от Швейцария с 0:1 в първия мач от баража посред им за квота на международното състезание по футбол в Русия следващата година.

Първото полувреме на “Уиндзор Парк ” в Белфаст бе равностойно и без кой знае какви голови положения пред двете порти.

След почивката „ кръстоносците ” съумяха да поведат по-късно противоречива дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кори Евънс след удар от далечна отдалеченост на Джердан Шакири. Ръката на халфа бе компактно прилепена до тялото му, само че все пак румънският арбитър Овидиу Хацеган взе решение да уточни бялата точка и Рикардо Родригес (58-дузпа) осъществя невъзмутимо.

До края на мача домакините пробваха всичко по силите си да върнат гола, само че по този начин и не съумяха да застрашат вратата на Ян Зомер.

Реваншът на “Санкт Якоб Парк ” в Базел е след три дни.
Източник: blitz.bg