Лутън Таун е на прага да изпадне в Чемпиъншип след

...

Лутън Таун си опакова куфарите за Чемпиъншип

Лутън Таун е на прага да изпадне в Чемпиъншип след загуба с 1:3 при визитата на „ шапкарите “ на Уест Хем Юнайтед. Така пък „ чуковете “ изпратиха Дейвид Мойс в последния му мач отпред на отбора вкъщи с триумф на „ Лондон Стейдиъм “.

Алберт Самби Локонга откри резултата за гостите през първото полувреме и даде съществени очаквания на тима си за победа и бъдещо оцеляване, само че Джеймс Уърд-Праус изравни резултата в 54-ата минута, откакто Томаш Камински мазета топката в него при центриране на Джарод Боуен.

Томаш Соучек поведе „ чуковете “ с брилянтен завършващ удар, намирайки мрежата след 65 минути игра.

Звездата на лондончани – Мохамед Кудус, вкара трети за Уест Хем през втората част и оформи крайния резултат в източен Лондон.

Резултатът остави Лутън на три точки зад 17-ия Нотингам Форест, който се нуждае от една точка в мача с Челси три кръга преди края за Форест.