Сепси победи с 2:0 Петролул в среща от 18-ия кръг

...

Пашов с едно полувреме срещу Сепси, Димитров не игра за домакините

Сепси победи с 2:0 Петролул в среща от 18-ия кръг на румънската Суперлига. Своеобразното българско дерби не се получи, защото Ради Димитров остана на пейката за домакините и не се появи в игра. За сметка на това Георги Пашов влезе на полувремето за гостите и записа 45 минути на сметката си.

И двата гола в мача бяха дело на Марио Рондон, който се разписа в 16-ата и 56-ата имнута.

Домакините вкараха и още едно попадение посредством Козмин Матей в 66-ата минута, само че то бе анулирано поради засада.

С тази победа Сепси се приближи компактно зад Петролул в класирането. " Червено-белите " са на 7-ото място с 25 точки, до момента в който отборът от Плоещ е 6-ти с 26 точки. Водач е Фарул (Констанца) с 40 точки.