Селекционерът на европейския волейболен шампион Сергей Шляпников сподели след трудната

...

Сергей Шляпников: Внимание! Австралия може да поднесе изненада в София

Селекционерът на европейския волейболен първенец Сергей Шляпников показа след сложната победа над Австралия с 3:1 гейма в първия мач от шампионата в Група 5 от Лигата на нациите в София, че би трябвало да се внимават с " кенгурата ", които могат да поднесат изненада.

" Изиграхме тежък първи шампионат от Лигата. Радвам се, че успяхме да се възстановим от него. Но са ни налегнали проблеми. Имаме доста травми в състава, които ни тормозят и естествено въздействат. От друга страна постоянно влизането във всеки шампионат е мъчно, нова зала, адаптиране към ситуацията. А Австралия са прекрасен тим, който може да сервира изннада в този шампионат. Взехме първите два гейма и сякаш се успокоихме, че можем да победим елементарно. Загубихме централизация и по тази причина отстъпихме в третата част. Но като цяло контролирахме играта, успяхме да се стабилизираме в четвъртия гейм и да спечелим мача. Доволен съм, че започнахме с чиста победа ", разяснява Шляпников.