Със 70 години закъснява развитието и реформата в БДЖ. Смених

...
Със 70 години закъснява развитието и реформата в БДЖ. Смених
Коментари Харесай

Министърът на транспорта: Реформата в БДЖ е закъсняла със 70 години

Със 70 години закъснява развиването и промяната в БДЖ. Смених управлението на БДЖ поради резултатите и безхаберието. Европрокуратурата ревизира изпълнителите на планове. Някой си затваря очите за избрани критерии. Възложител е НКЖИ, а изпълнителите са компании, които основават консорциуми, тъй като не дават отговор на условията. Някои от участниците банкрутират и разпореждат действия на подизпълнители. Резултатът е изхарчени милиарди и няма направено нищо. Това съобщи министърът на превоза Георги Гвоздейков в утринния блок на Нова телевизия.

Преди ден той освободи борда на шефовете на " Холдинг БДЖ ".

Според Гвоздейков до края на 2026 година проектът е да приключат всички инфраструктурни планове, тъй че жп превозът да е по-бърз.

" Ползваме сериозен финансов запас от принадлежности за вложения и не можем да покажем резултат. Положението е трагично. Искам да се извиня на ощетените от железопътния превоз. Хората не заслужават това отношение. Нека от през днешния ден да ни светва алената сигнална лампа, че това не може да продължава и не трябва да разрешаваме това да се случва. Визията ми е пускане на модернизацията занапред ", съобщи той.

И добави, че европрокуратурата проверява усвояването на планове от БДЖ.

По думите му преносимият състав би трябвало да се движи с оптималната скорост 160 км/ч.

" Това ще разреши дистанцията София - Пловдив да може да се изминава за един час. Дистанцията от София до Бургас би трябвало да бъде изминато от 3,5 часа най-много. При оптималната скорост 160 км/ч това е, което може да се направи и ще бъде триумф. Ландшафтът не разрешава по-висока скорост, подобряваме старите трасета. Където сега се прави ремонт ограничаването е 30 км/ч. Не понасям такова безхаберие и съм поел самодейност да стартираме да подобряваме комфорта. Така че сме изпратили писма до доставчиците на преносим състав, с цел да обезпечат подобен даже и втора ръка, който е относително ново потомство, с цел да модернизираме наличния ", изясни Гвоздейков.

Закъснелите полети

Министърът разяснява, че е упълномощил инспекция посредством ГВА, а ограничения към този момент са подхванати, предстоят и наказания.

" Не сме налагали надзор, тъй като до момента по този начин е било преференциално, само че след промяната на управлението нещата се трансформираха ", изясни той.

Системата за въздушна помощ

" Първият хеликоптер би трябвало към 15 декември да бъде разполагаем. В началото на септември на образование отпътуват първата група от водачи и инженери. В края на годината би трябвало да имаме лицензиран авиационен оператор и през януари 2024 година да можем да правим здравна услуга. През 2026 година цялата страна би трябвало да разполага с въздушна здравна помощ ", акцентира Гвоздейков.

Мерки за нарушителите на пътя

" Трябва да покажем на обществото, че за нарушителите има безкомпромисни наказания. Подкрепям отнемането на коли на пияни и дрогирани водачи. Аз съм " за " строги санкции, с цел да има дисциплинираност, а това е и предварителна защита ", означи министърът.
Източник: skandal.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР