Сърбия спечели с 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) срещу Русия

...

Сърбия на финал на Евробаскет след победа над Русия

Сърбия завоюва с 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) против Русия и се класира за европейското състезание по баскетбол при мъжете.

" Плавите " започнаха по-силно и във втория интервал поведоха с 14 точки, до момента в който стрелбата на руснаците не вървеше.

Четири минути преди края сръбският тим имаше преднина от единствено две точки, само че Богдан Богданович осъществя решителна тройка малко преди края, която дефинитивно отхвърли Русия от битката за класиране в мача за купата.

Именно Богданович вкара значимите 24 точки за спечелилите, до момента в който неговият съотборник Боян Марянович добави още 18 точки. Сърбите ще играят за своята първа европейска купа като независима страна, откакто изгубиха финала през 2009 година против Испания.

За съветския състав Алексей Швед се отличи с 33 точки.

На финала на Евро 2017 в неделя Сърбия ще се изправи против Словения. Руснаците ще срещнат Испания в дуела за третото място на шампионата.
Източник: btvnovinite.bg