Сърбия се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол

...

Сърбия се класира за четвъртфиналите на Евро 2023 по волейбол

Сърбия се класира за четвъртфиналите на Европейското състезание по волейбол за мъже след победа с 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) против Чехия.

В италианския град Бари сърбите имаха предимство в офанзива и се възползваха по най-хубавия метод от множеството неточности, позволени от чехите.

Във втория гейм Чехия се добра до 24:24, само че по-късно Сърбия завоюва идващите две точки и направи сериозна крачка към краен триумф в следата, траяла 88 минути.

Най-резултатен за спечелилите стана Александър Атанасиевич с 14 точки, до момента в който съотборникът му Павле Перич добави още 13 точки.

За чешкия състав с по 9 пункта се отличиха Йозеф Полак, Марек Сотола и Ян Галабов.

В идната фаза сърбите ще се изправят против спечелилия от дуела сред Полша и Белгия, който ще се организира по-късно довечера.