С трета победа от четири кръга тимът на Фрайбург се

...

Фрайбург задмина Байерн в Бундеслигата

С трета победа от четири кръга отборът на Фрайбург се изкачи до трето място в немското състезание, измествайки от там първенеца Байерн (Мюнхен). Този път жертва стана Хофенхайм и то на личния си стадион - 0:3.

The tireless workhorse celebrates a rare goal for @scfreiburg pic.twitter.com/cxCnZy7ufJ
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) September 15, 2019
Левият бек Кристиан Гюнтер направи мача на живота си с гол и асистенция - нещо, което до момента не беше реализирал през кариерата си. Той откри резултата в 11-ата минута с удар с левия крайник. В 38-ата Яник Хаберер удвои, откакто рикошет го улесни в позицията пред гола. В 59-ата Гюнтер подаде чудесно към Нилс Петерсен, който заби топката за 3:0 в интерес на Фрайбург. В заключителните минути домакините за малко да позволен още едно попадение.

Хофе не беше толкоз беззъб и стреля 23 пъти към вратата, само че не вкара нито един път, а в отбрана се пропука неведнъж. Бившият участник в Шампионската лига остава с 4 точки на своята сметка.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 4 кръг, неделя 15 септември  Хофенхайм 0:3краен резулат  Фрайбург