С много слаба игра в защита през първото полувреме ЦСКА

...

ЦСКА падна лошо от Йънг Бойс в Лига Европа

С доста слаба игра в отбрана през първото полувреме ЦСКА загуби неприятно с 0:3 гостуването си на Йънг Бойс, в мач от третия кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Представянето на алените нямаше нищо общо с предните им гостувания на Базел и Рома.

Мачът стартира извънредно за ЦСКА и още във втората отборът позволи гол в своята врата след груба неточност на централната двойка Антов - Матей.

Това разреши на  Феликс Мабимби да открие резултата. Минута по-късно Антов сподели липса на централизация, която можеше да бъде осъдена от Мамбимби.

ЦСКА отговори с офанзива в 11-та минута, когато обаче по познатия метод Али Соу не уцели вратата.

В 19-ата минута обстановката за " алените " се усложни, откакто домакините от Йънг Бойс стигнаха до втори гол. Нсаме откри Сюлеймани в наказателното поле, а последният финтира Юрген Матей, оставяйки го на едно място, след което с техничен удар над плонжа на Бусато прати топката в мрежата.

В 26-та минута Пеняранда пропиля добър късмет за ЦСКА с неакуратен удар, а в 31-та минута Мамбимби вкара с глава след нова ужасяваша неточност на отбраната на " алените ".

В 37-та минута ЦСКА направи неповторим троен пропуск пред вратата на домакините - Соу удари греда, а след него Пеняранда и Йомов пропиляха отлични ръзможности.

Йънг Бойс се отдръпна на почивката с три гола преднина, което предвещаваше ясно изхода на този мач.

В 53-ата минута Пеняранда насочи рисков удар от директен свободен удар, само че топката беше отклонена от бранител.

В минутите до края мачът се доиграваше, само че в 85-та мин. домакините можеха да вкарат четвърти гол посредством Ридер. Веднага след него стреля неопределено и Тиаго за " алените ".

С тази загуба ЦСКА остава финален в групата с 1 точка, до момента в който Йънг Бойс към този момент има четири.

Източник: standartnews.com