С гол от дузпа на Пауло Дибала отборът на Рома

...

ОБЗОР: Дибала поведе Рома към третото място в Калчото

С гол от дузпа на Пауло Дибала тимът на Рома победи Торино с 1:0 като посетител и се изкачи на трето място в класирането на италианската Серия А.

Аржентинецът се разписа от бялата точка още в 8-а минута и това попадение се оказа само в мача.

" Вълците " събраха 53 точки и влязоха в топ 4, възползвайки се от неверните стъпки на миланските грандове Милан и Интер в кръга.

Верона резервира шансове за оставане в елита след трагична победа с 2:1 вкъщи против Сасуоло.

Аржентинският нападател Адолфо Гаич вкара победния гол в добавеното време. Верона губеше с 0:1 след гол на Харуи, само че направи поврат в заключителните минути, като Чекерини изравни в 84-а минута, преди Гаич да донесе едвам петата победа за отбора през сезона. Верона остава на 18-о място с 22 точки на 4 от 17-ия Специя.

Кремонезе сподели, че макар неприятните резултати досега, не трябва да бъде отписван от битката за оцеляване в Серия А и през днешния ден реализира волева победа с 3:2 при гостуването си на Сампдория. Последните два тима в италианското състезание си смениха местата, като генуезци към този момент са на последното 20-о място с 15 точки.

Гостите от Кремона, които на два пъти изоставаха с гол пасив, в последна сметка взеха втората си победа през годината и към този момент имат 16. Но избавителното 17-о място е на цели 10 точки повече и се заема от Специя. В другата среща със същия начален час Болоня удари с 2:0 като посетител Аталанта.

Домакините започнаха доста нападателно на своя стадион Мараси и Мехди Лерис на първо време беше отхвърлен от вратаря Марко Карнесеки, само че в 15-ата минута същият футболист откри резултата с глава, засичайки от осем метра подаване на Томазо Агуело. В идващите минути вратарят на Кремонезе имаше още много работа, отбивайки удари на Алесандро Дзаниоли и на Хари Уинкс. Но в 35-ата минута Паоло Гилионе изравни. Той получи центриране от Джакомо Куалията от ляво и от воле прати топката под гредата. Милан Джуричич още веднъж опитва рефлекса на вратаря на гостите преди почивката.

Отново двамата бяха във фокуса и през второто полувреме, като отново стражът на Кремонезе завоюва дуела. В 66-ата минута Дзаниоли проби мощно, подаде на Агуело, който записа втората си асистенция. Топката стигна до Сам Ламерс и той записа първото си попадение в Серия А.

В рамките на последните пет минути обаче гостите още веднъж подвигнаха оборотите и стигнаха до цялостен поврат. Сирил Десерс проби до аутлинията и върна обратно за грузинския бранител Лаша Локошвили и каращият първия си сезон в Италия защитник изравни. В 5-ата минута на добавеното време резервата Феликс Афена-Гиян получи топката в пеналта и стреля мощно. Опитът му беше отразен, само че топката се върна в него и той подаде този път на друга запаса – Леонардо Серникола, който от метър прати топката във вратата.

Болоня изтърпя безплодните офанзиви на Аталанта на Гевис Стейдиъм и пет минути след началото на втората част опитният Никола Сансоне даде преднина откакто Муса Бароу му смъкна топката. До края на срещата сюжетът не се промени и различен деец – Рикардо Орсолини оформи крайното 0:2 в 85-ата минута.