С гол на Алваро Мората Ювентус постигна минимална победа у

...

Ювентус с минимален успех срещу Специя

С гол на Алваро Мората Ювентус реализира минимална победа вкъщи с 1:0 против Специя в мач от 28-ия кръг на Серия А.

Мората вкара единствения гол в 21-а минута след превъзходна триходова акция, минала през Влахович, Локатели и приключила с прецизен удар на испанеца.

Това е първо попадение за Мората от 18 декември насам.

През втората част Специя изнесе играта в по-предни позиции, пресира високо противника и „ Старата госпожа “ мъчно изнасяше топката. Гостите можеше да си тръгнат с точка, само че Джеси и Агудело не съумяха да преодолеят Шчесни от чисти позиции.

В последната минута на мача Мората можеше да вкара и втори гол, само че пропусна на празна врата след прострелно центриране на Куадрадо.

Българският национал Петко Христов изгледа мача от пейката и не влезе в игра за Специя.

С успеха Ювентус събра 53 точки и се утвърди в топ 4, като се приближи на четири точки до Милан и Наполи, които разделят 2-3-о място и по-късно довечера излизат в пряк конфликт в Неапол.
Източник: bnr.bg