С гол минута преди края Брага пребори Истанбул ББ с

...

Брага съсече Истанбул ББ с късен гол и дръпна в групата на Лудогорец

С гол минута преди края Брага пребори Истанбул ББ с 2:1 вкъщи в другия мач от групата на Лудогорец в Лига Европа. Така португалците събират 6 точки и са водачи, до момента в който “орлите” от Разград са втори с 4 точки, оставяйки зад себе си турците (1 т.) и германците (0 т.).

Иберийците ликуваха след майсторско засичане с глава на новия си нападател Франсерджо в 89-ата минута. До този миг мачът отиваше към обоснован “хикс”, само че грешката на гостите им коства скъпо.

Отборът от Истанбул излезе без контузения си ас в офанзива Емануел Адебайор. Ахмед Хасан изведе Брага напред след 26 минути игра, само че единствено две по-късно неостаряващият Емер Белозоглу сподели класа с майсторско осъществяване от фал за 1:1.

Турците насочиха повече изстрели в очертанията на вратата, само че домакините бяха с рисковите положения, само че те бяха пропуснати от Хасан и Жоао Тейшейра.
#UEL | #SCBIBFK | 2-1 | 90' Simplesmente. ÉPICO. Gverreiros TRIUNFAM frente ao @ibfk2014 e levam já 6 pontos na #UEL! pic.twitter.com/OQgpkTVlgw
— SC Braga (@SCBragaOficial) September 28, 2017

Сега предстоят два следващи конфликта сред Лудогорец и Брага, от които ще станат ясни доста въпросителни.

3. Истанбул ББ 1 т.
4. Хофенхайм 0 т. Лига Европа 2 кръг, четвъртък 28 септември  Брага 2:1краен резулат  Истанбул ББ