Румънският Сепси, в чийто състав играе българката Борислава Христова, отстъпи

...

Борислава Хрситова отбеляза 13 точки при третата загуба на Сепси в Евролигата

Румънският Сепси, в чийто състав играе българката Борислава Христова, отстъпи като посетител на полския Люблин с 65:76 (13:24, 15:18, 17:16, 20:18) в среща от третия кръг в група „ А “ от постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за дами.

Поражението бе трето следващо за Сепси, който заема предпоследното, седмо място във краткотрайното класиране в групата. Люблин реализира първа победа и с актив 1-2 се намира на шеста позиция в подреждането.

Първите четири тима от всяка от двете групи ще продължат на четвъртфиналите.

Борислава Христова бе измежду най-хубавите на терена за Сепси и приключи с 13 точки, 3 битки и 4 асистенции за малко над 33 минути в игра.

Домакините от Люблин имаха предимство през целия мач, а на моменти Сепси изоставаше със 17 точки. На почивката гостите имаха пасив от 28:42, а след трета част резултатът бе 58:45 в интерес на полския състав.

Шайла Хийл бе най-резултатна за Люблин с 25 точки и 2 битки, а за гостите от Румъния Морган Грийн се регистрира с 15 точки, 8 битки и 3 асистенции.

В идващия кръг на 25 октомври за Сепси следва посещение в Испания на отбора на Валенсия.