Рилски спортист (Самоков) постигна убедителна победа срещу гостуващия Черноморец (Бургас)

...

Рилски спортист вкара над 100 точки на Черноморец

Рилски състезател (Самоков) реализира безапелационна победа против гостуващия Черноморец (Бургас) със 110:85 (30:27, 30:15, 28:26, 22:17) в среща от 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Тимът на Людмил Хаджисотиров е водач в класирането с 18 триумфа и 2 провали от началото на сезона.

След равностойна първа четвърт домакините поведоха с 18 точки на почивката - 60:42.

Отборът от Самоков контролираше напълно мача през второто полувреме, а най-голямата разлика в негова изгода беше 32 точки при 110:78 1:43 минута преди края.

Домакините демонстрираха и постоянна отбрана като в две от четвъртините позволиха надлежно 15 и 17 точки в коша си. Играчите на Людмил Хаджисотиров нанизаха 12 тройки, 4 от които бяха дело на Тихомир Желев. Те записаха и отлична успеваемост за 2 точки - 70%.

За спечелилите Брендън Браун вкара 21 точки за по-малко от20 минути, Павлин Иванов добави 18, Трей Портър 16, Алекс Симеонов 15, а Тихомир Желев 12.

Марвин Смит приключи с 19 точки и 6 битки за гостите, Дианте Болдуин добави 17 точки и 7 асистенции, с по 14 точки приключиха Уендъл Люис и Ангел Пейчинов.

Черноморец е на шесто място в класирането с баланс 8-10.

На 31 март Черноморец гостува на втория в класирането Левски Лукойл в мач. На 3 април Рилски състезател пък ще одобри в дербито на 24-ия кръг Балкан.
Източник: bnr.bg