Рилски спортист победи със 104:67 (26:18, 21:17, 29:17, 28:15) Ямбол

...

Рилски спортист разби Ямбол

Рилски състезател победи със 104:67 (26:18, 21:17, 29:17, 28:15) Ямбол като хазаин в отсрочен мач от осмия кръг на НБЛ. Успехът е десети за отбора от Самоков, който към момента няма загуба в баскетболното състезание, а Ямбол е с баланс 3-6.

Срещата в „ Арена Самоков “ стартира стремително за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които за 10 минути си осигуриха преднина от 12 точки, а до почивката съумяха да я усилят на 16. След паузата нищо на паркета не се промени и домакините продължиха просто прибавят още точки към преднината си.

Васил Попов приключи с 20 точки за Рилски състезател, 16 вкара Чавдар Костов, Брандън  Рандолф се разписа с 14.

За Ямбол най-резултатен беше Доминик Кристиано с 14 точки, а Трей Сампсън добави 10.