Рейнджърс е на път да сложи край на доминацията на

...

Доминацията на Селтик е към края си след нов успех на Рейнджърс в дербито

Рейнджърс е на път да постави завършек на превъзходството на безконечния си противник Селтик, който завоюва девет следващи трофеи. Отборът на Стивън Джерард реализира трета поредна победа в дербито след 1:0 на " Айброкс ". След този резултат " сините " имат преднина от цели 19 точки пред Селтик, който е изиграл три мача по-малко.

Въпреки че бе маркиран единствено един гол, дуелът не мина без трагични моменти. " Детелините " останаха с човек по-малко в 62-ата минута, когато Нир Битън получи червен картон. Осем минути по-късно автогол на Калъм Макгрегър даде преднина на домакините.

FULL-TIME: Rangers 1-0 Celtic

Another victory for at Ibrox.
— Rangers Football Club (@RangersFC)
За Рейнджърс това бе 14-та поредна победа в шампионата, като тимът е изгубил единствено четири точки и няма нито една загуба от началото на сезона. Тимът има единствено една загуба в последните си 32 срещи във всички шампионати и тя бе от Сейнт Мирън в Купата на Лигата.