Рен разгроми с 6:1 Метц у дома в среща от

...

Рен разгроми Метц и се изкачи на второ място

Рен разгроми с 6:1 Метц вкъщи в среща от 29-ия кръг на френския шампионат. се отличи с хеттрик за " червено-черните ", разписвайки се в 40-ата, 54-тата и 64-тата минута. Преди това попадение на домакините беше анулирано поради засада, а натискът даде резултат и направи 2:0 в интерес на домакините след головете си в 18-ата минута от дузпа и девет минути по-късно с шут в левия ъгъл. също беше прецизен в интерес на спечелилите с 59-ата минута. Гостите осъществиха почетен гол три минути преди приключване на постоянното време посредством.

Рен се изкачи на второ място в класирането в Лига 1 с актив от 52 точки след петия си следващ триумф, до момента в който Метц има 23 точки на 19-та позиция.

В други срещи от кръга Монпелие победи с 2:0 като посетител новобранеца Бордо, до момента в който Анже се наложи с 1:0 вкъщи над Брест. По-късно през днешния ден е локалното дерби сред Олимпик Марсилия и Ница.