Реал Мадрид постигна комфортна победа с 3:0 при гостуването си

...

Реал Мадрид би лесно Жирона и излезе първи

Реал Мадрид реализира удобна победа с 3:0 при гостуването си на Жирона в осмия кръг на Ла Лига. Това беше и конфликт на върха на класирането, тъй като двата отбора бяха първи и втори преди кръга. След провалянето, първо за тях през сезона, каталунците паднаха до трета позиция. Втори е, Реал е първи с точка повече от Барса.

Кралския клуб реши мача бързо през първото полувреме. Хоселу откри резултата в 17-ата минута, а единствено четири по-късно Орелиен Чуамени направи 2:0 след асистенция на Тони Кроос.

Новата звезда на Реал Мадрид Джуд Белингам не пропусна да се разпише – той направи 3:0 в средата на втората част. Преди това британският национал асистира и за попадението на Хоселу, който му върна жеста след почивката. В добавеното време на мача червен картон получи Начо Фернандес от Реал Мадрид.. Подобно достижение през този век има единствено Кристиано Роналдо. Португалецът го направи през 2009 г.
Източник: flashnews.bg