РБ (Лайпциг) удължи серията си без загуба в Бундеслигата до

...

Лайпциг озапти Аугсбург за 31 минути

РБ (Лайпциг) удължи серията си без загуба в Бундеслигата до осем дуела. Това се случи след 3:1 при семейството на Аугсбург, а последното проваляне на “червените бикове” за състезание датира отпреди близо два месеца - 26 октомври. Футболистите на Юлиан Нагелсман ще зимуват на върха в класирането, узаконявайки лидерската си позиция с този триумф.

ВАР влезе в деяние още в 3-ата минута, когато Тимо Вернер означи, само че попадението бе анулирано поради игра с ръка по-рано в същата офанзива. Пет минути по-късно падна нов гол, който обаче бе на сметката на гостите. Аугсбург поведе в резултата, откакто Марко Рихтер центрира от десния фланг, а Флориан Нийдерлехнер се промъкна сред централнит бранители на домакините и прати топката в мрежата за 0:1. Съдиите разгледаха и тази обстановка поради подозрения за засада, само че до нова анулация не се стигна.

Играчите на Република България (Лайпциг) стигнаха до поврат през второто полувреме, като звук за това даде Конрад Лаймер. Младият австрийски халф лиши топката пред противниковото наказателно поле, а по-късно не остави шансове на Томаш Кубек със мощен изстрел в левия ъгъл - 1:1.

Патрик Шик изведе Лайпциг напред в 80-ата минута, когато бе оставен напълно самичък от отбраната на противника и необезпокоявано означи с глава за 2:1. Юсуф Поулсен постави точка на всичко в 89-ата минута, когато трансформира в гол съвършен водоравен пас на Тимо Вернер за 3:1.

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ

ГОЛМАЙСТОРИ Бундеслига 17 кръг, събота 21 декември  Ред Бул Лайпциг 3:1краен резулат  Аугсбург