РБ (Лайпциг) се възползва от загубата на и излезе на

...

РБ се възползва от ситуацията и излезе зад Байерн

РБ (Лайпциг) се възползва от загубата на и излезе на второ място във краткотрайното класиране на Бундеслигата, откакто надигра с 2:1 вкъщи. даде задатък на " алените бикове " в 29-ата минута, когато Самарджич разтегли доста добре към левия бек, който преодоля Ортега и прати топката в опразнената мрежа. Това бе негов четвърти гол в Бундеслигата от началото на сезона.

В самото начало на втората част Кристофър Нкуку удвои резултата в употребява на домакините. Пипе върна обратно към Оргега, само че Олмо се вряза сред тях и пресече, след което настигна топката и я върна от аулинията към французина. За него бе елементарно да направи 2:0 единствено 60 секунди след подновяването на играта. В 73-тата минута Сьорлот пропусна да повиши на 3:0, откакто не съумя да преодолее Ортега от дузпа. Две минути по-късно Арминия върна един гол посредством. Той стреля в близкия ъгъл, отбелязвайки първото си попадение в Бундеслигата. Това обаче се оказва незадоволително за гостите, които позволиха седмата си поредна загуба в елита.

Република България е на две точки зад водача и ще остане на второ място най-малко до края на утрешния дуел на с Херта.
Бундеслига 9 кръг, събота 28 ноември  Република България Лайпциг 2:1краен резулат  Арминия Билефелд