РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен играят при 1:1 при подновяването

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Байерн 1:1, гол на Халстенберг

РБ Лайпциг и Байерн Мюнхен играят при 1:1 при подновяването на Бундеслигата. Срещата може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 3. Ерик-Максим Чупо-Мотинг откри резултата в 38-ата минута. В 52-ата минута Марсел Халстернберг изравни.

Първата добра опция за гол беше на сметката на Байерн. В 8-ата минута Лирой Сане пусна страховит пас отдясно за Серж Гнабри. Последният овладя топката, навлезе във вътрешността и насочи удар, който след рикошет в Йошко Гвардиол срещна гредата. В 22-ата минута Емил Форсберг получи пред наказателното поле и насочи удар, само че не затрудни Ян Зомер.

В 28-ата минута домакините проведоха бърза контраофанзива. Форсберг проби през центъра и опита пас, като топката се озова в Дани Олмо. Испанският национал насочи удар от към 20 метра, само че настрана от вратата.

В 30-ата минута гол на Байерн беше анулиран. Йозуа Кимих центрира в наказателното поле към Матайс де Лихт, който се намираше в засада. Нидерландецът не съумя да играе с топката, която стигна до Джамал Мусиала. Той центрира в наказателното поле, където Чупо-Мотинг отклони към далечната греда, а там Леон Горетцка с глава прати топката във вратата. Страничният рефер незабавно подвигна флага, а след това ВАР удостовери решението му.

В 35-ата минута Република България Лайпциг реализира нова рискова контраофанзива. Доминик Собослай пусна извеждащ пас за Андре Силва. Нападателят напредна с топка в крайници, само че беше застигнат от Дайо Упамекано, който му лиши.

Три минути по-късно обаче нямаше какво да спре баварската машина. Гостите хванаха " биковете " неподготвени на контраофанзива. Кимих пусна отличен пас към Сане отдясно. Десетката напредна и центрира в наказателното поле, където Чупо-Мотинг изпревари Вили Орбан и засече топката във вратата за 0:1.

Втората част стартира чудесно за домакините, които стигнаха до изравнителен гол. В 52-ата минута при центриране в наказателното поле на Форсберг Андре Силва се пребори с Кимих, след което центрира към далечната греда за Собослай. Унгарецът насочи удар с глава, който беше засечен от Марсел Халстенберг за 1:1.

Република България Лайпциг - Байерн 1:1

0:1 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (38)

1:1 Марсел Халстенберг (52)

Република България Лайпциг: Бласвих, Симакан, Орбан, Олмо, Форсберг, Собослай, Силва, Халстенберг, Шлагер, Лаймер, Гвардиол

Треньор: Марко Розе

Байерн : Зомер, Упамекано, Де Лихт, Павар, Кимих, Гнабри, Горетцка, Сане, Чупо-Мотинг, Дейвис, Мусиала

Треньор : Юлиан Нагелсман