РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при 0:0 в последен

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Байер Л 0:1, отменен гол на аспирините

РБ Лайпциг и Байер Леверкузен играят при 0:0 в финален мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Срещата може да я гледате онлайн по DIEMA SPORT 3. В уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от срещата.

Двубоят се играе пред празни трибуни, поради увеличената численост инфектирани с ковид в Германия. Двубоят стартира двуостро, а гол на гостите беше анулиран в 8-ата минута. Тогава "аспирините " хванаха домакините на контраофанзива. Амин Адли получи отляво, само че бе в засада, напредна и нахлу в наказателното поле, след което откри Муса Диаби. Крилото пое топката и с мощен удар преодоля Мартинес. Главният рефер гледа обстановката на ВАР, защото имаше допиране от Клостерман при подаване към Адли. Съдията реши, че става дума за рикошет, а не за обособена обстановка, заради което анулира попадението.

"Биковете " дадоха отговор с добра опция в 17-ата минута. Брайън Броби проби отдясно и откри присъединилия се в офанзива Йошко Гвардиол. От 7-8 метра хърватският защитник обаче стреля около вратата.

В 21-ата минута нямаше какво да избави Лайпциг. Флориан Виртц получи страховит пас от дълбочина в наказателното поле. Младокът с две докосвания обработи топката и от няколко метра фронтално против вратата нямаше по какъв начин да сбърка.

Четири минути по-късно Байер беше покрай втори гол. Диаби получи отляво, напредна и потърси далечния ъгъл, само че топката мина около вратата.

Република България Лайпциг – Байер Л 0:1

0:1 Флориан Виртц (21)

Република България Лайпциг: 31. Жозеп Мартинес, 22. Норди Мукиеле, 3. Анхелиньо, 32. Йошко Гвардиол, 16. Лукас Клостерман, 44. Кевин Кампл, 27. Конрад Лаймер, 10. Емил Форсберг, 21. Брайън Броби, 18. Кристофър Нкунку, 33. Андре Силва

Треньор: Джеси Марш