Ръководството на Астън Вила уволни мениджъра Стивън Джерард.Решението дойде след

...

Астън Вила уволни Стивън Джерард след загубата от Фулъм

Ръководството на Астън Вила уволни мениджъра Стивън Джерард.

Решението пристигна след турнирната загуба на отбора от Фулъм с 0:3 в 12-ия кръг във Висшата лига.

" Вилъните " изоставаха в резултата още в първото полувреме, когато Харисън Рийд откри резултата. След почивката Дъглас Луис получи пряк червен картон, което усложни задачата пред бирмингамци. Александър Митрович повиши задатъка на лондончани от дузпа, а автогол на Тайрон Мингс оформи крайното 0:3.

Бирмингамци се намират тъкмо над зоната на изпадащите в класирането. Астън Вила заема 17-ата позиция в подреждането с актив от 9 точки.

Aston Villa Football Club can confirm that Head Coach Steven Gerrard has left the club with immediate effect.
— Aston Villa (@AVFCOfficial)

Бившият британски национал пое клуба през ноември 2021 година, като за предстоя си той записа 13 победи в 40 мача.