ПСЖ спечели своя 12-и Трофей на шампионите, след като се

...

ПСЖ спечели Трофея на шампионите във Франция

ПСЖ завоюва своя 12-и Трофей на първенците, откакто се наложи над Тулуза с 2:0. Това е първи трофей в клуба за треньора. Мачът трябваше да се изиграе през август в Тайланд, само че се провали поради уредниците.

Парижани откриха резултата още в третата минута посредством южнокорейския си национал Кан-ин Ли. Той се възползва от подаване на Усман Дембеле. Звездата на ПСЖ Килиан Мбапе удвои задатъка в 44-ата минута. С това попадение стана голмайстор №1 на тима на „ Парк де Пренс “ със 111 гола. Малко преди този момент Джанлуиджи Донарума предотврати равнене, като отклони удар на Тайс Далинга в гредата. Това беше и най-хубавият късмет за гол за носителя на Купата на Франция.

Ашраф Хакими също уцели напречната греда от директен свободен удар в 56-ата минута.

ПСЖ обаче получи и неприятна вест – травмата на бранителя Малин Шкриняр. Словакът беше сменен от новото попълнение от Бразилия Лукас Бералдо.
Източник: flashnews.bg