Поставеният под номер 3 в схемата Янаки Милев се класира

...

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на турнир в Сърбия, Габриел Донев отпадна

Поставеният под номер 3 в схемата Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Милев победи без проблеми Ерик Арутиунян от Беларус с 6:3, 6:4 за 88 минути, откакто направи три пробива в мача.

Българинът ще срещне в спор за място на полуфиналите Виктор Йович (Сърбия) и номер 7 Пьотр Нестеров, които играят сега.

Габриел Донев отпадна във втория кръг след загуба от лидера в схемата Андрей Чепелев (Русия) с 4:6, 6:7(5) за 2:03 часа.

Българинът загуби два пъти подаването си в първия сет, а във втората част се игра без пробива, само че Чепелев стигна до триумф в тайбрека и затвори мача.

По-късно през днешния ден са четвъртфиналите на двойки. Нестеров и Милев, които са водачи в схемата, излизат против представителите на домакините Алекса Писарич и Вук Радженович. Донев и Николас Буитраго (Колумбия), номер 3, ще играят против Якуб Катуч и Радован Михалик (Словакия).