Португалия спечели домакинството си на Италия в мача между двата

...

Португалия надигра Италия в Лисабон, иберийците показаха класа и без Роналдо

Португалия завоюва семейството си на Италия в мача сред двата отбора от Лигата на нациите.

Битката в Лисабон приключи с най-малък триумф за иберийците с 1:0. Автор на единственото попадение в срещата стана Андре Силва, разписал се през вторите 45 минути на дуела.

Срещата бе от огромно значение за гостите, които нямаха победа над европейски противник в 6 следващи срещи.

Снимка 377551
Източник:

В дебютния си мач от Лигата на нациите Италия се добра до домакинско тъждество 1:1 с Полша.

Португалия пък още веднъж бе без огромната си звезда Кристиано Роналдо.

Снимка 364690
Източник:

Това въпреки всичко не се оказа от определящо значение и португалците се поздравиха с крайния триумф.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:

Първото полувреме не беше безинтересно, не липсваха напрегнати моменти и изстрели към двете порти, само че сигурно имаше и нотка на отчаяние у почитателите по трибуните, които по всяка възможност се надяваха да видят най-малко един маркиран гол преди паузата.

Снимка 377552
Източник:

Това не се случи, макар че и двете единайсеторки можеха да съжаляват за това, че двете нули се резервираха.

В по-голяма степен домакините владееха самодейността и опитваха да упражняват напън върху противника си. Те осъществяваха всичко това главно на база солидното показване на Карвальо и Брума, които движеха играта на отбора пред наказателното поле на противника.

С най-вече пропуски и неверни отигравания в състава на Португалия през първото полувреме се " отличи " Бернардо Силва. Точно той обаче имаше късмет да се разпише в средата на полувремето, само че в последния вероятен миг шутът му бе избит от Романьоли, намесил се уверено на самата голлиния.

Снимка 377549
Източник:

Малко по-късно Руи центрира, кълбото се отби в крайници на Кристанте и рикошира в горната греда на вратата, защитавана от Донарума.

Преди почивката и Чиро Имобиле можеше да се разпише, само че ударът му бе париран от защитник, а по-късно и избавен от Патрисио.

Така или другояче до края на първото полувреме голове не бяха осъществени.

Само три минути след почивката един от най-хубавите футболисти на терена Брума проби в половината на противника и центрира, топката се отби в тялото на защитник, стигна до Андре Силва, който стреля в мрежата за 1:0.

Снимка 377555
Източник:

Предимството в резултата изглеждаше по-скоро справедливо за Португалия, с оглед всичко показано от двата отбора до сегашния миг.

Снимка 377547
Източник:

Манчини опита всичко допустимо, след осъществените от него смени тимът му заигра с цели четирима нападатели, само че до изравнително попадение по този начин и не се стигна.

Вместо това второто полувреме изобилстваше от нарушавания и само по-свободната игра, която позволи основният арбитър от Шотландия, не разреши един от тимовете да приключи мача в понижен състав.

Така Португалия добави нови скъпи три точки към актива си, до момента в който Италия разочарова тифозите.