Полша и Колумбия се изправят в централния мач от деня

...

Полша и Колумбия в съдбовен сблъсък

Полша и Колумбия се изправят в централния мач от деня на международното състезание в Русия довечера от 21 часа на стадион “Спарта” в Москва в опит да заличат неприятните усещания, които оставиха в първите си мачове. Двата отбора бяха считани за любимци в група Н, само че изгубиха първите си срещи. Полша отстъпи пред Сенегал с 1:2, а Колумбия загуби със същия резултат от Япония.
ГЛЕДАЙТЕ ТУК Двата отбора са се изправяли единствено един път между тях, само че в контрола през 2006 година, когато южноамериканците печелят с 2:1 като посетител. ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! И в двата лагера царува напрежение от опасност за ранно отпадане. Поляците се пробват да го прикриват, като настояват, че нищо за тях не се е трансформирало след загубата от Сенегал на старта. В състава на Полша се чака от първата минута да започва нападателят Давид Ковнацки, който влезе като запаса през второто полувреме в първия мач и направи положително включване. v Централният защитник Камил Глик тренира пълноценно след травма в рамото и също може да стартира от първата минута. Възможно е в последния миг обаче селекционерът Адам Навалка да реши да заложи на резервата му Тиаго Чонек.  Полша - Сенегал 1:2 @@@
Звездата на отбора Роберт Левандовски не съумя да остави своя отпечатък в първия дуел и сигурно ще излезе доста окуражен да затвори устите на критиците си. Историята на участията на Полша на международни финали може да бъде пренаписана, защото до момента поляците в никакъв случай не са продължавали напред след загуба в първия мач.
 Феновете на Колумбия за срещата с Япония @@@
Колумбия несъмнено е по-сериозно предизвикателство за поляците от Сенегал. Тимът разполага с доста съществени имена в състава си, а упованията са Хамес Родригес да стартира от първата минута, откакто против Япония влезе като запаса. За настроението в лагера на Колумбия приказват думите на Радамел Фалкао, че това ще бъде “като край за Колумбия, в случай че желае да продължи в идната фаза”. v
Вероятни сформира:

Полша: Шчесни, Пишчек, Глик, Паздан, Бережински, Горалски, Криховяк, Рибус, Желински, Ковнацки, Левандовски.

Колумбия: Оспина, Мохика, Мина, Сапата, Ариас, Урибе, Агилар, Кинтеро, Хамес, Хуан Куадрадо, Фалкао. Мондиал 2018 2 кръг, неделя 24 юни  Полша 21:00предстои  Колумбия