Партизан (Червен бряг) се наложи с 2:0 над Янтра в

...

Партизан срази Янтра в Полски Тръмбеш

Партизан (Червен бряг) се наложи с 2:0 над Янтра в Полски Тръмбеш. Двубоят бе от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Силно начало на домакините, откакто още не бе минала и минута, когато Ростислав Данчев се измъкна очи в очи с Веселин Ганчев, само че не съумя да го преодолее. Последва късмет и пред Любомир Генчев. Отговорът на гостите пристигна в 7-ата минута, когато Христо Димов от близко откри резултата. Селекцията на Петър Кръстев не се стъписа и продължи да търси път към мрежата на съперника.

В 30-ата минута обаче червенобрежкия отбор нанесе втори удар. След центриране от корнер, Кристиян Тафраджийски смъкна топката към играещия треньор Любомир Иванов, който стреля, вратаря мазета, само че беше беззащитен при добавката на Митко Милчев – 0:2. Голът даде нужното успокоение у играчите на Партизан. Те заиграха по-затворено, само че при всяка опция организираха рискови контраатаки. Така в 65-ата минута Тафраджийски пропусна да се разпише на празна врата. Шансове имаха още Димов и Стефан Стефанов. Към края Генчев пропиля добра опция за почетно попадение.