Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Борусия Дортмунд

...

ПСЖ превзе крепостта Дортмунд

Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Борусия Дортмунд на „ Парк де Пренс “ в мач от първия кръг на групата на гибелта в Шампионска лига. По този метод френският първенец оглавави класирането след първото завъртане с три точки, до момента в който Милан и Нюкасъл са с по една, а „ жълто-черните “ са с нула.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той завоюва, откакто отклони топката в ръката на Никлас Зюле.

Ашраф Хакими удвои задатъка на домакините 9 минути по-късно след страховит рейд.

Милан и Нюкасъл не се победиха и приключиха при нулево тъждество на „ Сан Сиро “ в различен мач от първия кръг в група F в Шампионска лига.

„ Росонерите “ бяха надалеч по-добрият отбор през първото полувреме, само че по този начин и не означиха попадение, а през втората част головите положения не бяха в обилие.

В идващия кръг, който ще се играе на 4 октомври ПСЖ гостува на Нюкасъл, до момента в който Борусия Дортмунд посреща Милан на „ Сигнал Идуна Парк “.
Източник: lupa.bg