Панатинайкос победи ЦСКА (Москва) със 106-102 в най-интересния мач от

...

Панатинайкос победи ЦСКА в най-интересния мач от снощи в Евролигата

Панатинайкос победи ЦСКА (Москва) със 106-102 в най-интересния мач от нощес в Евролигата. Домакинството на московчани се организира в Калининград.
 Балкан подаде поръчка за домакинство на Финалната осмица за Купата на България

Турнирът ще се организира от 6-9 февруари 2020 година

В другите вълнуващи срещи от петък Анадолу Ефес победи със 101-82 Химки, а Реал Мадрид се наложи в гостуването си на АСВЕЛ с 87-77 Така Анадолу Ефес и Реал останаха дружно на върха в класирането. Жалгирис (Литва), който е 16-и от 18 тима, спря четвъртия в класирането Макаби (Тел Авив) със 73-68.

Литовците наваксаха закъснение от 15 точки в четвъртия интервал от мача пред разпродадената до край зала с 15 500 фенове в нея. Лукас Лекавичус вкара рекордните 20 точки за сезона. В края на третата и началото на четвъртата част домакините направиха серия от 18:0 точки, която им обърна мача. Джейк Коен също с 20 точки беше номер 1 за Макаби.

Панатинайкос е на шесто място с 10 пебеди и 7 загуби. Московските армейци са с една позиция по-напред с 11 победи и 6 загуби. Динос Митоглу поведе детелините към триумфа с 25 точки и 16 битки, а Ник Калатес остана с 22 точки и 17 асистенции, а Джимър Фредет с 15 точки. Останалите водещи изпълнители за Панатинайкос бяха Йоанис Папапетру с 14 точки и ДеШоун Томас с 12 точки. Американецът Майк Джеймс означи 30 точки за ЦСКА, а сънародниците му Даниел Хакет и Кайл Хайнс приключиха с 24 и 14 точки надлежно.

Анадолу Ефес стартира новата 2020 година, както приключи и старата- с офанзивна и нападателна игра, от което си изпатиха гостите от Химки. Руснаците са на девето място с 8 победи и 9 загуби. Ефес Анадолу взе добра преднина при започване на втория интервал и до края на мача не разреши катаклизми.

Играчите на Ефес нанизаха общо и 16 тройки в мача, само че центърът им Тибор Плейс приключи срещата с 20 и 10 битки, включително 8 в офанзива. Шейн Ларкин също вкара 20 точки, а Крис Сингълтън и Крунослав Симон завършиха надлежно с 13 точки и 12 точки.

Реал (Мадрид) също започва годината с победа - 87-77 над френския АСВЕЛ Вильорбан и има същия актив, какъвто е и на Ефес. Трей Томпкинс вкара 20 точки и взе 7 битки, Руди Фернандес остана с 18 точки.