Отборите на Шалке 04 и Холщайн Кил не успяха да

...

Шалке се изложи у дома срещу Холщайн Кил

Отборите на Шалке 04 и Холщайн Кил не съумяха да се победят и приключиха наедно при резултат 1:1 в дуел от 19-ия кръг на немската Втора Бундеслига. И двете попадения паднаха през втората част.

Холщайн поведе в 67-ата минута, когато Фин Бартелс задържа добре топката отляво и подаде във вътрешността за Александър Мюхлинг, който си подвигна добре топката пред наказателното поле и с прелестен удар откри горния ляв ъгъл на вратаря Мартин Фрайсъл.

Шалке обаче се добра до равенството шест минути по-късно, когато Виктор Палсон получи топката пред наказателното поле на гостите и с едно допиране изведе отдясно в пеналтерията Симон Тероде, който с прекрасен удар с десния крайник прати топката сред краката на стража на Холщайн за крайното 1:1.

С това тъждество Шалке събра актив от 31 точки и остава на шестата позиция, на две от мястото за плейоф. Холщайн пък са 13-и с 22 пункта, с пет повече от рисковата зона.