Отборите на "Септември" (София) и "Кариана" завършиха при 0:0 в

...

Кариана взе точка от дербито със Септември в София /снимки/

Отборите на "Септември " (София) и "Кариана " приключиха при 0:0 в дербито от 12-ия кръг на Втора лига на стадион "Драгалевци " в столицата. Този резултат остави гостите от Ерден на върха с 27 точки, само че и с два мача повече от "Локомотив " (София). "Септември " пък събра актив от 21 пункта.
Вицепрезидентът на БФС Емил Костадинов, притежателят на "Царско село " Стойне Манолов и Георги Илиев-Майкъла следиха срещата в Драгалевци, където липсваше аудитория поради новите разпореждания.
В 9-ата минута Вачев падна в наказателното поле след контакт с Личев, само че реферът му сподели жълт картон за симулация.
В 33-ата минута вратарят на домакините Николай Банков избави тима си от попадение, откакто прозорливо напусна наказателното поле и с глава почисти топката пред откъсналия се Жустино Мендеш. Домакините дадоха отговор с отдалечен удар на Кристиян Пешов шест минути по-късно, само че топката мина настрана от вратата.
В 57-ата минута Кристиян Пешов центрира остро в наказателното поле към Асен Георгиев, само че бранител на гостите се оправи. Секунди по-късно Евгени Игнатов насочи мощен шут към Банков, само че кълбото не откри очертанията на вратата.
Гредата избави гостите от Ерден в 65-ата минута след удар на Кристиян Пешов, който получи подарък от Ангел Цолов към точката на дузпата. Халфът реши да заложи на силата и топката се отби в горната греда.
В 74-ата минута още веднъж Пешов насочи удар с глава, само че още веднъж кълбото не попадна в задачата.
Столичани направиха добра офанзива в 87-ата минута, която не приключи с гол. Резервата Симеон Мечев проби добре през центъра и подаде към Александров, който центрира, само че там се намеси Мартин Николов, избивайки топката преди да стигне до краката на Георги Търтов.
До края на срещата не се случи нищо забавно и разумно дуелът приключи без попадения.

"Септември " (Сф) - "Кариана " 0:0

Стартови сформира:
"Септември " (Сф): 1. Банков, 22. Георгиев, 8. Тодоров, 15. Грънчов, 11. Смилков, 25. Стоянов, 16. Пешов, 14. Илиевски, 23. Ачков, 24. Гаврилов, 7. Вачев
"Кариана ": 1. Станев, 2. Цолов, 4. Николов, 20. Дичев, 22. Предев, 26. Личев, 27. Дамянов, 8. Игнатов, 19. Цеков, 9. Мендеш, 7. Касарото
Източник: bulnews.bg