Отборите на Барселона и Атлетик Билбао играят при резултат 2:1

...

НА ЖИВО: Атлетик Билбао 2:1 Барселона, драма в последните секунди

Отборите на Барселона и Атлетик Билбао играят при резултат 2:1 в осминафинален мач за Купата на Краля. Билбао поведе още във втората минута с гол на Мунянин, само че 18 минути по-късно Феран Торес върна паритета.

По-малко от 120 секунди бяха нужни на домакините да открият резултата, откакто Икер Муняин посрещна съвършено центиране на Нико Уилямс и след положително първо допиране прати топката във вратата на Барса за 1:0.

Авансът на Билбао устоя 20 минути, защото Феран Торес побърза да възвърне равенството с първия си гол за Барселона. Младокът пое подаване и мигновено насочи неспасяем изстрел в десния ъгъл на вратата на Агиресабала.

Последва нов късмет за Атлетик Билбао, при която Оскар де Маркос овладя топката след рикошет и стреля, само че ударът му бе неакуратен.

Малко преди да измине половин час игра още веднъж Муняин се оказа на добра позиция за осъществяване. Испанецът се втурна към центъра на наказателното поле, с цел да засече подаване на Нико Уилямс, и незабавно стреля, само че топката прелетя на сантиметри от вратата.

В края на първата част Билбао извърши ъглов удар, след който топката не влетя във вратата на Барса като по знамение. Раул Гарсия надскочи отбраната на каталунците и насочи кълбото в очертанията, само че стражът отрази.

След подновяването на играта Тер Стеген трябваше още веднъж да се намесва, защото Нико Уилямс сполучливо си освободи пространство в наказателното поле и бързо стреля към вратата на съперника.

В 69-ата минута съдията извърши страхотна неточност и вбеси почитателите на "Сан Мамес ", прекъсвайки офанзива на домакините поради засада, която не съществуваше, защото сега на паса Иняки Уилямс бе в постоянна позиция.

В последните минути на постоянното време Билбао имаше нещастието да нацели гредата. Иняки Уилямс напредна по десния фланг и насочи нещо приблизително сред центриране и удар, а топката "кацна " на напречната греда.

Секунди по-късно обаче натискът на домакините даде резултат и момчетата на Марселино Гарсия Торал върнаха задатъка си. Иниго Мартинес се възползва от хаоса в наказателното поле на Барса и в точното време чукна топката във вратата на Тер Стеген за 2:1. Попадението бе преразгледано с ВАР поради подозрения за засада, само че за наслада на почитателите по трибуните след инспекцията голът бе зачетен.

В 89-ата минута Алекс Беренгер още веднъж прати топката в мрежата на каталунците, само че попадението бързо бе анулирано поради засада.

Атлетик Билбао - Барселона 2:1
1:0 Икер Муняин 2'
1:1 Феран Торес 20'
2:1 Иниго Мартинес 86'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетик Билбао: 1. Агиресабала, 18. Де Маркос, 12. Вивиан, 4. Мартинес, 17. Берчиче, 30. Уилямс, 14. Гарсия, 6. Весга, 10. Муняин, 8. Сансет, 22. Гарсия

Треньор: Марселино Гарсия Торал

Барселона: 1. Тер Стеген, 18. Алба, 4. Араухо, 3. Пике, 8. Алвеш, 16. Педри, 5. Бускетс, 30. Гави, 29. Жутгла, 19. Торес, 33. Езазули

Треньор: Шави Ернандес