Отборът на Виляреал се завърна в битката за място в

...

Евробоецът Виляреал показа мускули и на домшания фронт

Отборът на Виляреал се завърна в борбата за място в евротурнирите през идващия сезон, откакто реализира гръмка победа с 5:1 над Леванте в дуел от 31-ия кръг на Ла Лига.

С триумфа "жълтата подводница " събра 49 точки и измести Бетис от петата позиция. Виляреал е надалеч от топ 4, който се затваря от Севиля с 64 точки.

Първото попадение за Виляреал пристигна след автогол на Серхио Постиго в 9-ата минута. Само четири минути по-късно Жерард Морено удвои за Виляреал. В 21-ата минута Микаел Малса понижи за Леванте.

Резултатът се резервира до почивката. След паузата Виляреал означи нови три попадения. Самуел Чуквуезе направи 3:1 в 63-ата минута, а четвърт час преди края оформи своя дубъл. Между неговите две попадения Рубен Везо от Леванте пък си означи автогол.