Отборът на Виктория (Пилзен) постигна победа с 2:1 над Динамо

...

Прохазка с асистенция за успех на Виктория в Лига Европа

Отборът на Виктория (Пилзен) реализира победа с 2:1 над Динамо (Загреб) в първия мач от 1/16-финалите в Лига Европа. Домакините направиха поврат, а един от героите в мача бе някогашният халф на Левски Роман Прохазка, който подаде за победния гол на своя отбор.

Динамо поведе в 41-ата минута, когато Петкович получи на границата на наказателното поле, освободи си пространство и пусна извеждащ пас за Олмо, който осъществя за 0:1.

В 54-ата минута обаче домакините се върнаха в мача откакто Бюжел центрира отляво и Перница от близко засече кълбото в мрежата за 1:1.

В 83-ата минута чехите стигнаха до цялостен поврат. При едно центриране от корнер Прохазка на първата греда продължи топката с глава към Перница, който отлизо вкара победния гол за своя отбор.

Така Виктория ще има леко преимущество преди реванша, само че Динамо остава в играта поради гола на непознат терен, който означи.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 14 февруари  Виктория Пилзен 2:1краен резулат  Динамо (Загреб)