Отборът на Валенсия временно се изкачи на третата позиция в

...

Валенсия се вдигна над Реал Мадрид след мач с 4 гола

Отборът на Валенсия краткотрайно се изкачи на третата позиция в Примера, откакто реализира 18-ата си турнирна победа - 3:1 над Алавес в динамичен мач от 29-ия кръг. Родрио Морено (19), Симоне Дзадза (34) и Виктор Лагуардия (54-автогол) зарадваха многохилядната аудитория на “Местайя”. Рубен Собрино (49) беше прецизен за баските, водени от Абелардо Фернандес.

В 11-ата минута Нето избави след удар с глава на Рубен Собрино. Четири минути по-късно Фернандо Пачеко се прояви майсторски при шут на Даниел Парехо. Домакините откриха резултата в 19-ата след прекрасен извеждащ пас на Дзадза и техничен удар на Родриго. “Прилепите” на Марселино продължиха да нападат и да основават положения. В 34-ата Дзадза удвои след доста положително ориентиране по диагонала, само че при подозрително състояние за засада. В 42-ата съдията подмина нарушаване на вратаря против Карлос Солер и по този начин ощети валенсианци.

Малко след почивката отборът от Витория върна едно попадение. След центриране отдясно Собрино беше непокрит и осъществя с невисок удар от 16 метра. “Лос че” бързо върнаха преднината си. В 54-ата Солер центрира ниско отдясно, а Виктор Лагуардия не се ориентира добре и засече в личната си мрежа - 3:1. Четири по-късно Солер получи чудесна топка фронтално против вратата, само че шутира леко настрана. В 64-ата Нето направи груба неточност и подаде непосредствено към Собрино, който мигновено трансферира стража, само че малко не му доближи да означи, защото топката мина настрана. В 84-ата Мартин Монтоя шутира мощно от 25 метра - вратарят Пачеко плонжира и избави.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 29 кръг, събота 17 март  Валенсия 3:1краен резулат  Алавес