Отборът на Валенсия премина 1/32-финалите в турнира за купата на

...

Валенсия продължава напред за купата на Краля

Отборът на Валенсия мина 1/32-финалите в шампионата за купата на Краля в Испания с победа с 1:0 над петодивизионния Ароса.

Победното попадение за " прилепите " осъществя украинецът Роман Яремчук, който бе прецизен още в осмата минута на мача с удар от въздуха с левия крайник.

Теренът на " Естадио да Ломба " в Ароса бе в доста неприятно положение и това повлия доста на качеството на играта, която в по-голямата си част бе борба по калното игрище.

Класиране за 1/16-финалите реализира и различен представител на елита - Хетафе, който победи Аценета с 2:1.

Хуанми Латаса даде преднина на Хетафе в 53-тата минута, само че единствено три по-късно Горча изравни за представителя на петото равнище на испанския футбол.

Гостите въпреки всичко не разрешиха да се стигне до изненада и с нов прецизен изстрел на Латаса четвърт час преди края си осигуриха прекосяването в идващия стадий.

В другите два мача от кръга, играни във вторник вечер, третодивизионният Кастейон завоюва с 2:1 против втородивизионния Реал Овиедо, до момента в който в конфликт на представители на Ла Лига Дос Еспаньол надигра Валядолид с 3:1.