Отборът на Тотнъм победи Челси с 3:1 като гост в

...

Тотнъм удари Челси на „Стамфорд Бридж“ и направи голяма крачка към топ 4

Отборът на Тотнъм победи Челси с 3:1 като посетител в лондонското дерби от 32-ия кръг на Висшата лига и по този метод направи сериозна поръчка да приключи в топ 4 в края на сезона за сметка на градския си противник.

„ Шпорите “ нямаха победа на „ Стамфорд Бридж “ от близо 30 години, а днешният мач не стартира добре за тях, откакто Алваро Мората даде преднина на домакините в 30-та минута. Датският национал Кристиан Ериксен съумя да изравни тъкмо преди почивката, което даде подтик на отбора на Маурисио Почетино през втората част. Между 62-та и 66-та минута Деле Али се възползва от две неточности на отбраната на Челси, с цел да вкара два гола и на процедура да реши изхода от дуела. Възпитаниците на Антонио Конте пробваха да се върнат в срещата, само че по този начин и не съумяха да стигнат до гол и записаха 9-та си загуба от началото на сезона. По този метод четвъртият в класирането Тотнъм към този момент има преднина от осем точки пред отбора на Челси, който заема пето място в класирането. /БГНЕС
Източник: bgnes.com