Отборът на Словения победи Дания с 28:26 на старта на

...

Словения и Унгария започнаха с победи на Европейското първенство по хандбал за жени

Отборът на Словения победи Дания с 28:26 на старта на Европейското състезание по хандбал за дами, като мачът се игра в Целье. Тимът на домакините изоставаше на почивката с 14:15, само че завоюва втората част с 14:11, с което и целия мач.

Най-резултатна в мача бе Ана Грос от Словения с 8 гола, като съотборничката й Тамара Масвар остана със 7 попадение. Със 7 гола за Дания приключи Трине Йеспер-Йостергор.

В другия ранен мач Унгария победи Швейцария с 33:28 в Любляна. Унгарките също изоставаха с два гола на почивката, само че завоюваха втората част безапелационно с 21:14.

С 9 гола за отбора на Унгария приключи Катрин Гита Клуйбер, с по 6 се регистрираха Петра Вамос и Виктория Лукаш. За Швейцария най-резултатна бе Табеа Шмид с 6 попадения.