Отборът на Швеция победи Австралия с 2:0 и спечели бронзовите

...

Швеция победи Австралия с 2:0 в спор за трето място на световното първенство по футбол за жени

Отборът на Швеция победи Австралия с 2:0 и завоюва бронзовите медали на Световното състезание по футбол за дами. Двубоят за 3-4 място се организира пред 49 461 фенове по трибуни на стадиона в Брисбън.

Нападателката на Барселона Фрисолина Ролфо откри резултата, откакто осъществя дузпа в 30-ата минута. Състезателката на Милан Косоваре Аслани оформи крайното 2:0 в 62-ата минута, а асистенцията бе на Стина Блекстениус от Арсенал.

Макар и разочаровани да приключат присъединяване на Световното състезание с ново проваляне, домакинето от Австралия въпреки всичко реализираха най-хубавия си резултат, като в никакъв случай преди този момент не бяха преодолявали четвъртфиналната фаза.

Източник: cross.bg