Отборът на Севиля се отърси след големия провал в Лига

...

Севиля се вдигна след шока

Отборът на Севиля се отърси след огромния неуспех в Лига Европа, записвайки победа с 1:0 при днешното си посещение на Еспаньол в дуел от 28-ия кръг на Примера. Висам Бен Йедер донесе триумфа за отбора от Андалусия след гол от дузпа в 54-ата минута. Това беше първи мач през сезона за новия остарял треньор Хоакин Капарос, който ще довърши акцията. Победата беше извънредно значима за нервионци, защото ги приближи на две точки от четвъртия Хетафе, който обаче е с мач по-малко. Гостите от “Рамон Санчес Писхуан” действаха по-активно през първото полувреме, само че не бяха задоволително прецизни в завършващата част на офанзивите си. В 19-ата минута Хесус Навас шутира около близката греда след добра групова акция, обиколила наказателното поле на “папагалчетата”. В 22-ата публиката в Барселона обичайно отдаде респект на починалия си капитан Дани Харке, като този път включи и трагично починалия футболист на севилци Антонио Пуерта.  В 23-ата Евер Банега шутира доста покрай гредата. В 28-ата Марио Ермосо изпревари Висам Бен Йедер в последния миг. Най-добрата опция за каталунците се откри пред китаеца Ву Лей, който стреля с глава над гредата в 33-ата минута. В 42-ата топката мина рисково покрай гредата след удар на Бен Йедер.  Второто полувреме стартира с дузпа за южняците. Ермосо не уцели топката и препъна Андрес Силва. Бен Йедер осъществя след чудесно ориентиране в десния ъгъл - 0:1. След попадението домакините заиграха по-нападателно, но рядко намираха метод да затруднят вратаря Хуан Сориано. В 76-ата Серхи Дардер шутира прекомерно високо. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 28 кръг, неделя 17 март  Еспаньол 0:1краен резулат  Севиля