Отборът на Селта разби с 4:0 Севиля в мач от

...

Яго Аспас размаза Севиля

Отборът на Селта разруши с 4:0 Севиля в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион. Момчетата на Винченцо Монтела получиха гласовит пестник сред двата мача с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Яго Аспас осъществя хеттрик (57, 60 и 79), а Гилерме Арана си означи автогол (38). Аспас към този момент има 19 попадения в Ла Лига и отстъпва само на Лионел Меси, Луис Суарес и Кристиано Роналдо.

Хоакин Корея получи разтежение на загрявката и на негово място се появи Сандро Рамирес. Висам Бен Йедер размени Луис Муриел в центъра на андалуската офанзива. “Небесносините” оформиха тризъбец в предни позиции, състоящ се от Брайс Мендес, Яго Аспас и Пионе Систо.

В седмата минута Факундо Ронкалия позволи доста груба неточност в опит да върне топката към вратаря. Сандро пресече пас, само че вратарят Серхио Алварес избави очи в очи с нападателя. Мигел Лаюн и Пабло Сарабия не стреляха тъкмо в 18-ата и 19-ата минути. В 38-ата “бяло-червените” сами вкараха във вратата си. Джони центрира, Симон Кяер докосна топката, вратарят Давид Сория мазета, само че Гилерме Арана не беше на вярното място и си означи автогол. Две минути по-късно стражът на севилци резервира мрежата си, спасявайки по необикновен метод против непокрития Аспас. В 43-ата Сандро не съумя да изравни, откакто вратарят Серхио съумя някак да протегне крайник и да избие.
Celta vigo 4:0 Sevilla pic.twitter.com/rYKx5LOeKs
— (@THANK_GOD_FO_ME) April 7, 2018

Втората част стартира със избавяне на Серхио Алварес против Бен Йедер в 48-ата минута. В 55-ата Бен Йедер не беше прецизен след нова мощна офанзива на южняците. В 57-ата галисият отбор упражни сполучлива преса, Мендес откри Аспас, който се шмугна сред двама и шутира голово по диагонала - 2:0. Едва три минути по-късно Селта направи 3:0 след ново попадение на испанския национал Яго Аспас. Пабло Ернандес центрира, вратаря сгреши и едвам мазета топката и я подари на нападателя, който осъществя несмущаван. Момчетата на “Рамон Санчес Писхуан” пробваха да върнат най-малко един гол. В 73-ата Серхио Алварес избави с крайник след контра на гостите, приключена от Бен Йедер.
Solo Lionel Messi, Cristiano Ronaldo y Luis Suárez tienen más goles que Iago Aspas (19) en la presente Liga. TEMPORADÓN. pic.twitter.com/lQPrzBihBR
— El yefry (@YefreyFraga) April 7, 2018

Въпреки това отборът на Хуан Карлос Унсуе нанесе нов пестник на контра. В 79-ата Мендес и Аспас се устремиха към вратата двама против двама, разиграха сполучливо, вратарят мазета топката след шут на Брайс Мендес, само че Яго беше на точното място и означи. Преди да влезе в мрежата кълбото се удари в Арана, само че голът беше записан на испанския национал. Минута по-късно Сория се намеси, с цел да не допусне срамен пети гол.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 31 кръг, събота 7 април  Селта 4:0краен резулат  Севиля